Zachránené životy cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 20:30 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Zachránené životy

23. 06 2022 23:25 | Alexandra Stahlová
Zachránené životy
Zachránené životy Foto: ATV/TV Doma

Keď osud spojí ich cesty, z Tahira sa stane ochranca a jediná nádej Nefes a jej synčeka na slobodný život bez strachu, ponižovania a bolesti...

(Sen Anlat Karadeniz, Romantický seriál, Tur., 24. január 2018 – 13. november 2019, Stereo, HD)
Hrajú: Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Sinan Tuzcu, Öykü Gürman, Cem Kenar, Nurşim Demir, Furkan Aksoy, Dila Aktaș, Demir Birinci, Mehmet Ali Nuroğlu, Çağla Özavcı, İlayda Çevik, Erdal Cindoruk, Uğur Çavuşoğlu


Pondelok až piatok o 20.30 (Od 27. júna.)
Hoci má krásna Nefes (İrem Helvacıoğlu) len 24 rokov, utrpenia a bolesti si už prežila aj za tri životy... Tretinu života totiž stvárnila ako väzenkyňa, ba otrokyňa krutého a násilníckeho muža (Mehmet Ali Nuroğlu), ktorého svet tam vonku, za bránami jeho honosného sídla, kam nesmie ani ona, ani jej synček Yiğit (Demir Birinci) považuje za jej manžela, hoci mu pred Bohom nikdy nepovedala „Áno!“ To je totiž jediná forma vzdoru, na ktorú je ten diabol v ľudskej koži prikrátky – hoci si násilím vzal jej telo a vyhrážkami, bitkou a mnohými ďalšími formami týrania ju núti zotrvávať po jeho boku, nikdy sa mu nepodarilo primäť ju zasľúbiť sa mu pred imámom ako manželka. Nečudo, že hoci vie, že za jej opovážlivosť bude nasledovať tvrdý a bolestivý trest, opakovane sa pokúša z toho pekla ujsť. Zatiaľ však zakaždým bezúspešne...

Šťastena sa na ňu konečne usmeje v deň, keď jej trýzniteľ Vedat, vplyvný a hriešne bohatý istanbulský podnikateľ, pozve na večeru svojich obchodných partnerov z vidieka, bratov Kaleliovcov. V aute mladšieho z nich, nič netušiaceho Tahira (Ulaş Tuna Astepe), v ktorého kufri sa aj so synčekom ukryje, sa totiž doráňanej mladej žene konečne podarí ujsť!

Nepodarí sa im však nenápadne vystúpiť niekde cestou, ako Nefes pôvodne plánovala, pretože od únavy a bolesti zaspí – a prebudí sa až v Tahirovom rodisku pri Čiernom mori. No, ktovie, možno sa im ani nič lepšie nemohlo stať. Z hrdého mladíka sa totiž stane ich ochranca a jediná nádej na život na slobode. Život bez strachu, sústavného ponižovania a bolesti – emocionálnej i fyzickej.


Čo možno neviete
* Verte tomu alebo nie, no krásnu herečku İrem Helvacıoğlu, alias seriálovú Nefes, ste už na obrazovkách televízie Doma mali možnosť vidieť – v historickom seriáli Sultán stvárnila otrokyňu Nurbahar, favoritku princa Mehmeta (Gürbey İleri).

* Ak sa vám sympaťák Sinan Tuzcu, ktorý v Zachránených životoch vdýchol život najstaršiemu z bratov Kaleliovcov Mustafovi, zdá povedomý, nemýlite sa. Pamätať si ho môžete ako neznesiteľne arogantného Tamera zo Šťastia mojich detí, totálne vyšinutého Elifinho (Hatice Şendil) ctiteľa Sonera zo seriálu Kúsok zo mňa či láskavého Hakana z Lásky a trestu.

* A ani Sait Genay, predstaviteľ dobráka Osmana, nie je žiaden neznámy – vidieť ste ho mohli ako Selçuka v Slzách Bosporu.

* Pôvabná Öykü Gürman, ktorá si v seriáli zahrala Asiye, je nielen skvelá herečka, ale i speváčka. Mimochodom, k Zachráneným životom naspievala nielen dynamickú titulnú i záverečnú pieseň Sen Anlat Karadeniz, ale i dojímavé balady Oy beni vurun vurun a Kül oldum, ktoré podkresľujú dejovú líniu okolo Nefes a Tahira (Ulaş Tuna Astepe) – a zopár ďalších, nemej krásnych.

* Erdal Cindoruk, ktorý v neskorších častiach stvárni Fikreta a ktorého si môžete pamätať ako Kenana zo seriálu V objatí hodvábu, je v skutočnom živote strýkom herca Canera Cindoruka, alias Sarpa zo Sily ženy.

* V záverečných častiach seriálu sa v kľúčových úlohách objavia i ďalšie dôverne známe tváre - Uğur Çavuşoğlu, ktorý v romantickom seriáli Meryem stvárnil Savaşovho (Furkan Andiç) otca Yurdala a Ali Ersan Duru, alias Ece z Lásky na prenájom!

Upútavka

 
Zachránené životy - v pondelok až piatok o 20.30!
Sledujte celé epizody na